TOP

Innowacyjne rozwiązania dla domów przyszłości

Budownictwo ciągle się zmienia i dopasowuje do potrzeb konsumentów. Na polskim rynku powstaje coraz więcej domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej, które designem i funkcjonalnością dorównują najnowocześniejszym inwestycjom realizowanym na zachodnim rynku. Nieodłączną częścią innowacyjnych konstrukcji jest stolarka okienna – element wpływający na estetykę bryły, komforty cieplny, a nawet bezpieczeństwo. Jakie nowoczesne rozwiązania proponują czołowi producenci okien?   

Efektowne szyby panoramiczne

Nowoczesne projekty domów zachwycają nietypową, innowacyjną formą. Elewacje większości z nich zdobią okna panoramiczne. Wielkoformatowe przeszklenia mają wiele zalet – dodają bryle lekkości, wpuszczają maksimum naturalnego światła do domu, optycznie powiększają wnętrze. Imponujące, wielkoformatowe tafle najczęściej znajdują zastosowanie w salonach. Takie rozwiązanie architektoniczne sprawia wrażenie otwartej przestrzeni – salon i ogród zlewają się w jedną całość, dając efekt nieskrępowanego obcowania z naturą.

Technologia pasywna

Okna pasywne są dedykowane nowoczesnym budynkom wznoszonym według standardów energooszczędnego i ekologicznego budownictwa pasywnego. Innowacyjne oszklenia charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem Uw, czyli wartością, która określa, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez całą konstrukcję okna. Im wartość współczynnika jest mniejsza, tym okno jest szczelniejsze, a co za tym idzie – mniej ogrzanego powietrza wydostaje się na zewnątrz. Okno spełnia rygorystyczne normy pasywności, kiedy wartość jego współczynnika spada poniżej  0,8 W/m²K.

Właściciele domów pasywnych mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym niezależnie od aury panującej na zewnątrz. Energooszczędne rozwiązania bardzo szybko dadzą o sobie znać w postaci znacznie mniejszych rachunków za ogrzewanie.

 

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments