TOP

Okna dźwiękoszczelne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Hałas i gwar każdego dnia za oknami mogą zepsuć nawet najspokojniejsze, sobotnie popołudnie. Kiedy przyjdzie nam mieszkać w gwarnej okolicy, np. w centrum miasta, bardzo szybko przekonamy się, jak męczący może być gwar uliczny. Niestety, często nasza praca wymaga od nas mieszkania blisko centrum. Jak poradzić sobie z wszechobecnym hałasem? Mamy na to kilka sposobów!

Okna idealne w wielkim mieście

Profesjonalne firmy specjalizujące się w tworzeniu stolarki okiennej co rusz proponują nam nowoczesne rozwiązania, idealnie dopasowane do potrzeb współczesnego klienta. Wśród najchętniej kupowanych produktów wymienia się okna pasywne oraz okna panoramiczne, często w łączonej wersji. W przypadku okien dźwiękoszczelnych robią one furorę szczególnie wśród mieszkańców dużych miast, jak i osób zamieszkujących wsie. Jak działają okna dźwiękoszczelne?

Szacuje się, że nadmierny hałas wpływa nie tylko na stan naszych uszu, ale przekłada się przede wszystkim na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Po dniu pełnym wyzwań każdy z nas chciałby się zrelaksować w ciszy i w spokoju własnego mieszkania. Dzięki oknom dźwiękoszczelnym oferowanym m.in. przez firmę okna-internorm.pl możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie zostanie dokładnie wyciszone.
Jak działają okna dźwiękoszczelne? Ze względu na ich innowacyjną budowę możliwe stało się wyciszenie pomieszczenia nawet do 70%! Z pewnością stanie się to mocnym argumentem w przypadku tych, którzy nie chcą mieszkać z dala od centrum, ale chcą zachować prywatny i intymny charakter mieszkania.

Jak testować okna dźwiękoszczelne?

W topowych punktach sprzedaży okien oraz u samych producentów warto poszukać pokazowych okien z wmontowanymi głośnikami, które po naciśnięciu odpowiedniego przycisku nadają sygnał syren alarmowych, piania koguta, ruchu ulicznego i innych. Podczas ich emisji możliwe jest zamknięcie „okna” i przekonanie się w jakim stopniu faktycznie wygłusza ono silne dźwięki. Rezultaty są naprawdę zaskakujące!

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments