TOP

Okna w naturalnym stylu

Duże, wielkoformatowe szyby zajmują ważne miejsce w nowoczesnych projektach domów i mieszkań. Architekci idący z duchem czasu coraz śmielej zastępują standardowe okna ciekawymi, dużymi przeszkleniami, które robią imponujące wrażenie zarówno dla domowników przebywających we wnętrzu budynku, jak i dla przechodniów podziwiających modernistyczną bryłę od zewnątrz. Jakie walory mają okna panoramiczne?

Zawieszenie między ogrodem, a domem

Okna panoramiczne zacierają granicę między pomieszczeniem, a zielonym otoczeniem domu. Najczęściej wielkoformatowe tafle stosuje się w salonach, które sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni – strefy pokoju i ogrodu zlewają się w jedną całość, dając efekt nieskrępowanego obcowania z naturą. Ściany zastąpione szkłem pozwalają być zdumiewająco blisko przyrody i codziennie uczestniczyć w zapierającym dech spektaklu, jaki odgrywa się tuż za progiem domu. Możesz wygodnie siedzieć zatopiony w miękkim fotelu i podziwiać burzę szalejącą za oknem albo rozkoszować się widokiem zachodzącego słońca – wszystko to będzie odbywać się na Twoich oczach!

Niewyczerpane źródło energii

Dostęp do naturalnego światła jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Przebywanie w pomieszczeniu o dużym nasłonecznieniu zapewni Ci dobre samopoczucie oraz sprawi, że w chłodniejsze dni w pokoju będzie panowała przyjemna temperatura. O ile takie rozwiązanie jest korzystne wiosną, zimą czy jesienią, o tyle latem może przyczyniać się do przegrzewania mieszkania.  Zakładając specjalne rolety albo efektowne kotary, pozbędziesz się tego problemu. Estetyczne dodatki nie tylko wspomogą termoregulację, ale również odgrodzą Cię przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments