TOP

Okna wyciszające, czyli proszę o ciszę

Okna wyciszające, czyli proszę o ciszę

Cisza i spokój coraz bardziej zaczynają być marzeniem czy też komfortem, na który nie można sobie pozwolić. Świat za oknem staje się dokuczliwy i głośny. Dlatego okno, które nas od tego zgiełku ma odseparować, odgrywa tak ważną rolę.

Szkodliwy hałas

Dom powinien być miejscem odpoczynku i wyciszenia. Tymczasem coraz trudniej o ciszę w świecie wzmożonych i permanentnych dźwięków. Ruch uliczny, włączone maszyny, uciążliwe i głośne sąsiedztwo. To wszystko utrudnia nam życie na co dzień.

Wyciszające okna

Wyciszające okna doskonale rozwiązują ten poważny problem. Sprawiają, że poziom hałasu znacznie się obniża. Efektywne tłumienie hałasu osiąga się tutaj poprzez zastosowanie specjalnych uszczelek, odpowiednio grubych, dźwiękochłonnych szyb oraz specjalną konstrukcję samego okna.

Należy zwrócić uwagę również na staranne połączenie okna ze ścianą. Jeśli tego nie dopilnujemy, akustyczne okno może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Izolacyjność akustyczna okna

Stanowi ona ten parametr, o który warto zadbać, jeśli wprowadzamy się np. do mieszkania znajdującego się na ruchliwej ulicy. Dźwiękoszczelność okien okazuje się wówczas szczególnie ważna. Podobnie jak w przypadku zakupu czy wynajmu np. pomieszczeń do pracy biurowej.

Cisza ma wartość

Warto więc zainwestować w nowe okna, bo w dzisiejszym świecie cisza stała się poszukiwaną wartością. Wszystko wokół nas wydaje jakiś dźwięk! Nawet najmniejsze przedmioty muszą być słyszalne. Akustyczne okna pomogą nam odciąć się od tego hałasu.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments