TOP

Otwórz okno i otwórz się na różne style!

Otwórz okno i otwórz się na różne style!

Okna coraz rzadziej są tylko budowlanym elementem naszych domów. Ich dobór zależy od upodobań architektonicznych i fantazji właścicieli. Świadczy o ich wyborach estetycznych.

Ważny jest styl i prezentacja

Okna stanowią bardzo ważny element domu jako pewnej kompozycji. Niekiedy odgrywają najważniejszą rolę w stylizacji całego budynku. Wyznaczają jego charakter.

Okna w stylu klasycznym

Osoby ceniące klasyczne piękno wybiorą okna w stylu ambiente, które sprawiają, że dom prezentuje się dostojnie i elegancko. Okna ambiente nawiązują w swojej stylistyce do klasycyzmu i secesji. Dają wrażenie romantycznego mieszkania w szlacheckim domku czy pałacyku. Doskonałym dopełnieniem takich okien będą kolorowe i delikatne aranżacje, świeczki, kwiaty i stylowe zasłony.

Także podziały (tzw. szprosy) spowodują, że okno sprawi, że dom z zewnątrz będzie prezentować się jako przytulny i elegancki. W środku natomiast szprosy świetnie będą komponować się z romantycznie urządzonymi wnętrzami.

Okna w stylu nowoczesnym

Dla wszystkich ceniących minimalizm architektoniczny najlepszym wyborem będą okna nowoczesne, proste, pozbawione dekoracyjności. Współgrają one stylistycznie i kompozycyjnie z budynkami charakteryzującymi się uproszczoną bryłą, przypominającymi kubistyczne projekty. Doskonale sprawdzają się tutaj okna wielkoformatowe i narożniki całoszklane.

W zależności od stylu, jaki chcemy osiągnąć, możemy posługiwać się oknami jako elementami twórczej kompozycji naszego domu.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments