TOP

Czy rachunki za ogrzewanie można zmniejszyć dobrymi oknami?

Zbliżający się okres jesienno-zimowy to czas, kiedy temperatura na zewnątrz spada znacznie, a my, również w naszych domach i mieszkaniach, zaczynamy odczuwać chłód. Czy okna mogą wspomóc ogrzewanie?  Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Niesprawne okna i kaloryfery podwajają rachunki za ogrzewanie!

W większości spółdzielni mieszkaniowych ogrzewanie mieszkań rozpoczyna się w październiku – wcześniej, w połowie września, przeprowadzane są wszelkie prace konserwacyjne, związane z kaloryferami i instalacją grzewczą. W tym czasie możliwe jest wykrycie wszelkich usterek. Niesprawne kaloryfery w pierwszej kolejności spowodują podwyższenie opłat. Odczuwając niską temperaturę wewnątrz mieszkań będziemy je podkręcać jeszcze bardziej. Na szczęście poprzez kupno odpowiedniej stolarki okiennej możemy wspomóc zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu. Jakie technologie proponują nam producenci? Które z nich sprawdzą się w naszych domach?

jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

rachunki a okna

Bez wątpienia jednymi z najchętniej kupowanych są okna pasywne. Technologia ta stosuje kilka szyb, przez co stanowią one kolejne przeszkody dla ciepłego powietrza do pokonania. Dzięki oknom pasywnym możliwe jest zatrzymanie dużej ilości ogrzanego powietrza wewnątrz mieszkania. Okna pasywne to świetne rozwiązanie w domach drewnianych – z założenia bowiem mają być one energooszczędne.

Okna energooszczędne!

Okna energooszczędne to kolejne, chętnie wybierane rozwiązanie. Sekret ich działania tkwi zarówno w ich budowie, jak i w wykorzystanych do ich produkcji materiałach. W ostatnim przypadku chętnie stosowane są: PCV, aluminium, drewno. Nie bez znaczenia są również wysokiej klasy uszczelki, które pod wpływem niskich temperatur i upływającego czasu nie parcieją i nie kruszą się. Warto wiedzieć, że tego rodzaju okna doskonale sprawdzają się także jako materiał izolujący przed hałasem oraz wilgocią.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments