TOP

Wybieramy okna do dziecięcego pokoju

Urządzanie pokoju dziecięcego wiąże się z koniecznością podjęcia ważnych decyzji. Jedną z nich niewątpliwie jest wybór okien. Jaka stolarka okienna sprawdzi się najlepiej w pokoju małego lokatora? 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla każdego rodzica stojącego przed wyzwaniem urządzenia pokoju dla małego dziecka priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Samodzielne otwieranie okna przez dziecko może być realnym zagrożeniem dla jego zdrowia, a nawet życia. Aby uniemożliwić dziecku wykonywanie tej czynności, wystarczy wybrać okna z klamkami reagującymi na nacisk lub otwieranymi za pomocą kluczyka. Kolejnym udogodnieniem dla przezornych rodziców może być zamontowanie blokady rozwieralności, która uniemożliwi swobodne otwarcie okna.

Szyby do zadań specjalnych

W pokoju dziecięcym idealnie sprawdzą się tak zwane szyby bezpieczne składające się  z kilku warstw tafli, między którymi znajduje się folia PVB. Specyficzna budowa sprawia, że naruszona szyba nie rozsypuje się i nie wypada z ramy. Nawet jeśli na skutek uderzenia ciężką zabawką wierzchnia szyba pęknie, to pod spodem znajduje się kolejna, nieuszkodzona tafla, która nie wypadnie z ramy, nie stwarzając zagrożenia dla dziecka.

Optymalny komfort niezależnie od pogody

Głównym zadaniem stolarki okiennej jest zapewnienie mieszkańcom komfortu cieplnego. W pokoju maluszka będzie panowała odpowiednia temperatura niezależnie od aury za oknem, kiedy wybierzesz nowoczesne okna o niskim parametrze Uw. Aby zapewnić odpowiednią wentylację, warto postawić na model pozwalający na tak zwany mikro-uchył.

Spokojny sen

Hałasy dobiegające zza okna nie będą zakłócały snu maluszka, jeśli wyposażysz pokój w okna dźwiękoszczelne. O tym, jak dobrze dany model tłumi dźwięki, informuje tak zwany parametr Rw. Im liczba znajdująca się przy oznaczeniu jest wyższa, tym okno będzie lepiej wygłuszało hałas.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments