TOP

Okna, które na siebie pracują

Coraz częściej projektując nowy dom, chcemy, żeby był on energooszczędny. Staramy się przemyśleć jego funkcjonalność i zadbać o oszczędzanie energii już na etapie projektowania i planowania.

Energooszczędność okien

Energooszczędne okna odgrywają tutaj niezwykle istotną rolę. Jeśli zostały zrobione z odpowiednich materiałów, jeśli odpowiednio je zamontowano i zaopatrzono w dodatkowe funkcje, na pewno stanowią inwestycję, która podniesie energooszczędność całego domu.
Wykonane z najlepszych materiałów (PCV, aluminium, drewno). Wzbogacone o uszczelki. Gwarantują doskonałą izolacyjność cieplną. Chronią także pomieszczenia przed wilgocią i niepożądanymi dźwiękami.

Wietrzenie

Sezon grzewczy w Polsce trwa bardzo długo. W tym czasie można stracić wiele energii i znacznie podwyższyć rachunki za ogrzewanie, wietrząc każdego dnia pomieszczenia. Okna zaopatrzone w specjalne wymienniki ciepła zapewniają doskonałe wietrzenie i stały dopływ świeżego powietrza, bez utraty efektów ogrzewania.
Taki wymiennik ciepła montuje się w otworze wywierconym w oknie, a następnie zasłania się go kratkami. Pozostaje praktycznie niewidoczny. Przepuszcza powietrze do środka bez zbędnej utraty energii.
Jest też świetnym rozwiązaniem dla alergików, dla których wietrzenie pomieszczeń często bywa niezmiernie uciążliwe ze względu na kwitnące za oknem trawy czy drzewa.
Okna stanowią podstawowy element domów pasywnych, w których stawia się na przyjemność czerpaną z mieszkania oraz na oszczędzanie energii. Są elementem szczegółowo przemyślanej koncepcji mieszkaniowej.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments