TOP

Szklane domy współczesności

Marzenia o doskonałości, zaglądanie w odległą przyszłość, nierealne wizje – z tym kojarzą się szklane domy znane z literatury. Bardzo często obrazy literackie wyprzedzają te rzeczywiste i okazują się zapowiedzią faktycznych zmian w naszym świecie. Podobnie było ze szklanymi domami, które w XX wieku stały się częścią architektury, rozwijaną z powodzeniem do dzisiaj dzięki nowoczesnym technologiom.

Wielkie okno na świat

Na okna-internorm.pl dowiemy się, jak wielkie znaczenie dla naszej codziennej egzystencji mają okna, jak wpływają na podniesienie komfortu życia i jak tworzą efektowną całość stylizacji architektonicznej. Okna pasywne marki Internorm to spełnienie marzeń o doskonałym byciu w świecie, w którym człowiek rozwija swoje możliwości poprzez technologię, nie zapominając o środowisku i samym sobie. Wielkie okno na świat otwiera się tutaj nie tylko dosłownie, ale też symbolicznie.

Wielkie przeszklenia

Coraz częściej decydujemy się na całoszkalne powierzchnie w domach. Pociągają nas wielkie przeszklenia. Jakbyśmy chcieli być bliżej świata zamiast się od niego separować. Zwłaszcza gdy nasz dom otacza fantastyczny ogród czy malowniczy krajobraz. To piękno otoczenia aż prosi się o to, żeby wprowadzić je do środka.

Wielkie przeszklenia nam to umożliwiają. Drzewa, kwiaty, niebo – piękniej udekorują salon niż najbardziej efektowne dzieła sztuki czy dodatki. Nie mówiąc już o samym świetle naturalnym i jego wpływie na wygląd pomieszczeń, ale też na naszą psychikę i samopoczucie.

Symboliczne szkło

Wielkie przeszklenia w dużej mierze opisują nasza kulturę z jej dążeniem do postaw prozdrowotnych, z nastawieniem proekologicznym, z powracaniem do naturalnych form piękna, z potrzebą zbliżenia się do natury. Doskonale łączą nowoczesność (niekiedy w futurystycznym wręcz wymiarze) z tradycyjnymi wartościami.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments