TOP

Okna a komfort życia – wybieraj okna z głową!

Okna to dla nas jedno z oczywistych i niezbędnych rozwiązań w domach i mieszkaniach. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo mogą one podnieść lub zaniżyć komfort naszego życia? 

Sprawdź, jak okna zmieniają nasze codzienne życie

Wybór okien nie powinien być przypadkowy – zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania koniecznie poczytajmy o dostępnych technologiach, urozmaiceniach oraz opcjach, które oferują nam producenci. Wybór konkretnych okien może wpłynąć nie tylko na nasz komfort cieplny, ale i ilość światła wpadającego do wnętrza. Szukając możliwości rozświetlenia niewielkich pomieszczeń zdecydowanie powinniśmy szukać okien o dużej powierzchni lub panoramicznych – dzięki nim pomieszczenie stanie się jaśniejsze i przestronniejsze.

Wiele osób boi się okien tego typu – przeciwnicy są zdania, że duża powierzchnia szyby negatywnie wpłynie na utrzymywanie ciepła w mieszkaniach. Nie musimy się już tym jednak martwić – w przypadku tego rodzaju okien producenci stosują zazwyczaj kilka szyb wewnętrznych, dzięki którym ciepło nie ucieka z pomieszczenia.

okna a komfort życia zasłony

okna a komfort życia

Jak nie ograniczać sobie światła w mieszkaniach?

My sami często popełniamy wiele błędów związanych z oświetleniem mieszkania. Podstawowym jest usilne zasłanianie okien poprzez firany, zasłony, kotary. Zastosowanie takich metod jest nie tylko niemodne, ale przede wszystkim znacząco pomniejszy pokój. brak odpowiedniej ilości światła dziennego wpłynie przede wszystkim na nasz wzrok – zaciemnione pomieszczenia nawet w ciągu dnia będą uniemożliwiać czytanie, pracę, odrabianie lekcji.

Zamiast ciężkich zwojów materiałów postawmy na lekkie rolety, które możemy dowolnie odsłaniać i zasłaniać, w zależności od potrzeb i pory dnia. Rolety dostępne na polskim rynku są odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem i promieniami UV, przez co na długi czas zachowują elegancki kolor. Wiele rolet jest półprzepuszczalnych – oznacza to, że nie ograniczają ilości światła dziennego, które wpada do pomieszczenia. Wśród interesujących rolet szukajmy tych zaciąganych zarówno od dołu, jak i od góry – daje to wiele możliwości związanych z ochroną prywatności. Wielu producentów oferuje również rolety zdobione oryginalnymi grafikami  kwiatów czy architektury – może być to ciekawa ozdoba dla sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments