TOP

Okna drewniane znowu w modzie

Jeszcze jakiś czas temu okna drewniane uważane były za przeżytek. Masowo wymienialiśmy drewniane, stare ramy na lekkie, nowoczesne plastiki, które zawładnęły polskim rynkiem. Dzisiaj historia zatacza koło i okna drewniane w wielkim stylu wracają do łask. Jakie są walory ram okiennych wykonanych z naturalnego surowca? Sprawdź!

Modny design

Tym, co od razu rzuca się w oczy, kiedy patrzymy na drewniane okna, to elegancki wygląd. Architekci wnętrz szczególnie chętnie wybierają ramy pokryte transparentną powłoką. Pod warstwą przezroczystego lakieru wyraźnie rysuje się naturalna struktura surowca, która pięknie współgra z wnętrzami urządzonymi według najświeższych trendów. Ponadto, drewno ociepla aranżację i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne.

Parametry

Zwykło się twierdzić, że okna wykonane z tworzyw sztucznych są szczelniejsze. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne okna drewniane solidnych marek w niczym nie ustępują oknom plastikowym. Liczne testy porównujące ze sobą drewniane i plastikowe modele o jednakowych okuciach i przeszkleniach potwierdzają, że różnice szczelności są niemal niezauważalne.  Co więcej, drewniane okna lepiej sprawdzają się miejscach o bardzo intensywnym nasłonecznieniu, ponieważ naturalny materiał jest w pełni odporny na  wysokie temperatury, podczas gdy plastik pod ich wpływem może się odkształcać i tracić swoją barwę.

Bezpieczeństwo

Według statystyk, okna są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą do wnętrz domów. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, nie musisz wybierać między estetyką, a bezpieczeństwem. Na rynku dostępne są obecnie okna drewniane wzbogacone o szereg zaawansowanych zabezpieczeń, które skutecznie chronią Cię przed kradzieżami.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments