TOP

Dom bez insektów

W ciepłe dni otwarcie okna jest często jedyną ulgą, na jaką możemy sobie pozwolić. Niestety, wraz ze świeżym powietrzem do wnętrza dostaje się chmara insektów, które skutecznie uprzykrzają życie. Dyskomfort szczególnie mocno odczuwany jest wieczorami, kiedy zapalone światło skutecznie wabi owady. Czy przebywanie w dusznym, niewywietrzonym pomieszczeniu musi być ceną za spokojny sen z dala od bzyczących, nieproszonych gości?

Praktyczne moskitiery

Proste rozwiązania są najlepsze! Aby uchronić się od nalotów ciem, komarów i innych insektów, wystarczy zamontować w oknach moskitierę. W sklepach z wyposażeniem domu niedrogo kupisz praktyczne moskitiery w formie cienkiej siateczki, którą pokrywa się okno od zewnątrz. Pamiętaj, że tanie, prowizoryczne metody na dłuższą metę mogą nie przynieść zamierzonego skutku – cienka siateczka łatwo się rwie i przeszkadza podczas mycia okien.

Praktyczną i estetyczną alternatywą dla tradycyjnych osłon przeciw insektom są moskitiery zwijane po zewnętrznej stronie okna. Prosty w obsłudze, niezawodny mechanizm pozwala na bezproblemową, intuicyjną obsługę moskitiery, którą można ustawić w dowolnej pozycji.

Ochrona przed gryzoniami

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że moskitiery są również skuteczne w walce z gryzoniami, które chcą schronić się w naszych piwnicach! Niektóre firmy produkujące okna oferują specjalne siatki wykonane ze stali nierdzewnej i ocynkowanych drutów. Wystarczy zaczepić zabezpieczenie na okiennej ramie, aby mieć pewność, że myszy ani szczury nie wejdą do wnętrza piwnicy. Specjalne siatki tworzone na wymiar są w pełni bezpieczne dla zwierząt, które nie natkną się na trutkę umieszczoną w piwnicy czy kotłowni.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments