TOP

Aranżacja okien w nowoczesnym salonie

Moda na proste, minimalistyczne stylizacje wymaga odejścia od standardowych firanek i zasłon na rzecz bardziej lekkich, subtelnych zamienników. Ciężkie, blokujące dostęp światła materiały odeszły do lamusa. Co zajęło ich miejsce w modnych aranżacjach? Sprawdź!

Naturalne światło

Współczesna architektura stawia duży nacisk na kształtowanie przyjaznej przestrzeni o dużym udziale naturalnych materiałów i akcentów. Bardzo dużą rolę w nowoczesnych domach odgrywają również okna, które mają za zadanie wpuścić do wnętrza jak największą ilość promieni słonecznych. Nowoczesne dekoracje okien są subtelne i dyskretne, nie dominują w aranżacji, a jedynie delikatnie ją podkreślają.  Dekoratorzy wnętrz stawiają na proste panele zasłonowe z tkanin o transparentnej lub półprzezroczystej strukturze. Warto wybierać modele bez żadnych zdobień, sięgające od sufitu aż po podłogę. Alternatywą dla firanek są modne rolety rzymskie albo tak zwane rolety dzień i noc. Tradycyjny karnisz szynowy warto wymienić na prosty, metalowy drążek. Taka konstrukcja znacznie zwiększa pole do popisu w kwestii modnej aranżacji okien. Zasłony na szelkach będą prezentować się bardziej elegancko niż modele zaczepiane na klamerkach. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu okna, możesz powiesić na karniszu gładką, białą tkaninę i efektownie ją upiąć. W Internecie znajdziesz ogromną ilość inspiracji, które pomogą Ci odtworzyć modne upięcie we własnym salonie.

Plastikowe czy drewniane?

Piękną ozdobą pomieszczenia jest również rama okienna. Do łask wracają okna wykonane z naturalnych tworzyw. Szczególnie w cenie są drewniane modele o transparentnej powłoce, pod którą wyraźnie rysuje się struktura słojów. Na parapecie warto ustawić kwiaty w kamiennych albo betonowych doniczkach.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments