TOP

Rozwiązania energooszczędne w naszym domu

Podejście proekologiczne i dbałość o środowisko powinno być naszą codziennością: o konieczności zmniejszania zużycia wody czy gazu mówi się praktycznie każdego dnia. Obecnie możemy nie tylko samodzielnie ograniczać zużycie mediów, ale i wspierać nasz dom, aby był energooszczędny. Jakie rozwiązania energooszczędne warto wykorzystać? Które z nich zwrócą się najszybciej?

Okna pasywne – czy rozwiązania energooszczędne pomogą zmniejszyć rachunki?

Okna pasywne to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przez osoby pragnę zmniejszyć swoje rachunki. Okna takie spełniają wyśrubowane wymogi budownictwa pasywnego i mogą być to okna z kilkoma szybkami, wieloma komorami wewnątrz i znacznie głębszymi ramami okiennymi w porównaniu odo klasycznych okien. Najczęściej wybierane są okna pasywne z PCV, gdyż są stosunkowo tanie. Zastosowanie okien pasywnych ma na celu przede wszystkim zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń, a dodatkowo uniknięcie tworzenia tak zwanych mostków termicznych. Zastosowanie okien pasywnych z pewnością przełoży się na zmniejszenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Wiele osób decyduje się a okna pasywne o dużej powierzchni szyby, uzyskując dzięki temu prawie okno panoramiczne. To świetne rozwiązanie w przypadku domów położonych w malowniczych okolicach. Nie musimy się także martwić wychładzaniem wnętrza.

rozwiązania energooszczędne zimą

rozwiązania energooszczędne mieszkanie

Kolektory słoneczne na dachach – czy sprawdzą się w Polsce?

Kolektory słoneczne widać na dachach polskich domów coraz częściej. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju inwestycję powinniśmy być świadomi, że nie wszędzie ten rodzaj urządzeń się sprawdzi. Kolektory znacznie lepiej przydają się na południu kraju niż na północy – wszystko z powodu większego nasłonecznienia i większej ilości dni pogodnych. Zadaniem kolektorów jest odzyskiwanie energii słonecznej i jej wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej w domu.

 

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments