TOP

Okna panoramiczne – większe okno na świat

Okna panoramiczne są coraz częściej kupowanym produktem u producentów okien. Ten rodzaj stolarki okiennej pozwala nie tylko widzieć więcej, ale i cieszyć się nieskrępowaną przestrzenią. Co warto wiedzieć o oknach tego typu przed ich zakupem?

Wpuść do mieszkania więcej światła!

Okna panoramiczne kojarzone są przede wszystkim… z pięknymi widokami! Oczywiście nie musimy mieć domu na stoczu góry, aby zainteresować się tego rodzaju stolarka okienną. Okna panoramiczne doskonale sprawdzą się w domach z dużymi ogrodami – jeśli okno takie wychodzić będzie właśnie na ogród poczujemy bliskość natury, a co za tym idzie: więcej spokoju i harmonii na co dzień. Okna panoramiczne sprawdzają się najlepiej w pokojach dziennych czy salonach – dzięki nim pomieszczenie jest stale oświetlone w ciągu dnia, nie ma potrzeby zapalania lamp. W ciągu upalnego lata warto jednak zadbać o to, aby okna posiadały zasłony czy rolety – dzięki temu uchronimy wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza.

Wiele osób obawia się, że okna panoramiczne przyczynią się do wychładzania pomieszczenia w okresie jesienno-zimowym. Nic bardziej mylnego – przekonują producenci. Okna panoramiczne posiadają kilka szyb, dzięki czemu znacznie lepiej izolują ciepło i nie pozwalają na jego uciekanie.

okna panoramiczne światło

okna panoramiczne widok

Ile kosztuje okno panoramiczne?

Ceny okien panoramicznych zależne są przede wszystkim od formatu samego okna, w dalszej kolejności od wykorzystanych materiałów (aluminium, drewno, PCV). Cena okna zależna będzie również od wykorzystanego rodzaju szyby.

Czy okna panoramiczne posiadają wady?

Użytkownicy okien panoramicznych zwracają uwagę przede wszystkim na trudność w myciu tego typu stolarki okiennej. Od wewnątrz wymaga ona zastosowania dodatkowego podestu lub drabiny, co dla wielu osób może być sporym utrudnieniem. Oczywiście istnieje możliwość wynajęcia specjalistycznych ekip sprzątających, które mają predyspozycje do mycia okien panoramicznych – to rozwiązanie problemu. Problemem okien panoramicznych jest również ich waga – konstrukcja musi być niezwykle trwała, a całość opiera się na solidnych ramach.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments