TOP

Nowoczesne zabezpieczenia domu – w co warto zainwestować?

Zabezpieczenie własnego mienia to jedna z najważniejszych spraw związanych z komfortowym mieszkaniem. Liczba włamań oraz kradzieży w domach i mieszkaniach prywatnych rośnie w zastraszającym tempie i nie wynika to z pomysłowości włamywaczy, ale głównie z naszej niefrasobliwości. Jakie nowoczesne zabezpieczenia domu okażą się najlepsze?

Nowoczesne zabezpieczenia domu w dobrej cenie!

Do niedawna najskuteczniejszym sposobem na ochronę mieszkania przed włamaniami było stosowanie dodatkowych rygli oraz czujników ruchu, sprzężonych z alarmem wewnątrz domu. Obecnie producenci okien szukają coraz nowocześniejszych zabezpieczeń wnętrza. Wybierając jednego z topowych producentów warto zapytać się, jakie rozwiązania może nam zaoferować. Jednym z ciekawszych jest oczywiście czytnik linii papilarnych zamiast klasycznych, zewnętrznych klamek – dotyczy to zarówno okien, jak i drzwi. Tego rodzaju rozwiązanie pozwoli skuteczniej chronić mieszkanie przed włamaniami, a na pewno skutecznie utrudni ten proceder. Czytniki linii papilarnych montowane są po zewnętrznej stronie drzwi zamiast klamki – takie rozwiązanie z pewnością może być zaskoczeniem dla wielu użytkowników. System programowany jest na kilku lub kilkunastu użytkowników. Czytniki linii papilarnych to obecnie jedne z ciekawszych i coraz częściej stosowanych rozwiązań na rynku. Drzwi otwierane są automatycznie po rozpoznaniu jednego z domowników. Ten rodzaj zabezpieczenia nie jest tani, jednak inwestycja z pewnością się zwróci.

Klasyczne metody zabezpieczeń – czy dalej mogą nas skutecznie chronić?

Obecnie większość klientów zamawia okna wyposażone w dodatkowe rygle – ich konstrukcja sprawia, że ciężko je sforsować od zewnątrz. Okna tworzone z dodatkowymi ryglami zaskakują również wykorzystywanymi materiałami.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments