TOP

Chroń mieszkanie przed hałasem!

Hałas należy do czynników podnoszących nasz poziom stresu, męczących, mogących na stałe uprzykrzyć życie. O ile sami możemy regulować poziom hałasu wokół nas (radio, telewizor, telefon) – o tyle żyjemy spokojnie. Gorzej, jeśli nasze mieszkanie narażone jest na hałas przeciągle. O jakich sytuacjach mowa? Chroń mieszkanie przed hałasem!

Hałas zmieniający życie w koszmar – chroń mieszkanie!

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnorodne dźwięki o zróżnicowanym natężeniu – również w naszych domach czy mieszkaniach. Ruch uliczny, ujadanie psa sąsiada, odgłosy zwierząt gospodarczych – to tylko niektóre z dźwięków, na które nie mamy wpływu. Wśród innych, często wymienianych przez zaniepokojonych właścicieli posesji wymienia się również… dzwony kościelne! Natarczywe i długotrwałe dźwięki mogą skutecznie popsuć nasz dzień, prowadzić do migren a nawet do uszczerbku w słuchu! Czy możemy się przed nimi skutecznie bronić? Tak – rozwiązaniem może być zainwestowanie w wysokiej klasy okna dźwiękoszczelne. Ten rodzaj stolarki okiennej łączy w sobie kilka ciekawych technologii. Pierwsza to oczywiście zastosowanie wysokiej jakości ram okiennych, wykonanych z gęstego materiału odpornego na uszkodzenia i wnikanie brudu. Drugim istotnym elementem są uszczelki, których zadaniem jest nie tylko tłumienie dźwięku, ale i izolowanie przed przenikaniem chłodnego powietrza. Uszczelki także muszą być wykonane z odpowiednich materiałów – nie mogą kruszeć i łamać się nawet po wielu latach.

Sekret tkwi w odpowiednich szybach!

Sekretem okien tłumiących znaczą ilość dźwięków z zewnątrz jest zastosowanie odpowiednich szyb. Zazwyczaj okna tego typu posiadają 2-3 szyby, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie ilości hałasu pochodzące z zewnątrz nawet o 80%! Ta technologia z pewnością przypadnie do gustu mieszkańcom wielkich miast.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/139126/Jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-ubezpieczenie zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/