TOP

Okno – liczy się forma

Świat jest naszą bogatą treścią, którą kształtujemy na swój własny niepowtarzalny sposób. Nadajemy mu formę i znaczenie. Na każdym kroku. Poprzez zwykłe i codzienne czynności, takie jak spoglądanie przez okno. Widokom, które wówczas przed nami się pojawiają, należy nadać pewną ramę. Pomoże w tym efektowne i piękne okno – obramowanie naszego prywatnego świata, o który z taką troską dbamy.

Okna kształtują rzeczywistość

Zazwyczaj pamiętamy o dbaniu o najbliższe otoczenie naszego domu. Staramy się, żeby było ono jak najwspanialsze. Szczególną troską otaczamy ogrody, które coraz częściej przypominają niezwykłe dzieła sztuki. Skoro tworzymy tak fantastyczne widoki, to nadajmy im odpowiednią ramę, właśnie okienną, wyrafinowaną, nowoczesną, stylową. Okna to doskonały środek ekspresji. Nie tylko element zwykłej stylizacji, ale idealna forma dla doskonałej treści.

Forma okienna od wewnątrz

Okno dopełnia często aranżację wnętrzarską. Staje się właśnie jakby niezwykłą ramą dla pięknego obrazu- świata, który samoistnie pojawia się w pomieszczeniu, zdobiąc je w najlepszy sposób. Przez okno właśnie piękno i radość przenikają do środka i wpływają na nasze codzienne przebywanie, na naszą egzystencję. Dlatego tak ważne, żeby okno było tym elementem wnętrza, który przemyślimy od początku do końca. Wybierzmy staranie jego wielkość oraz materiał, z którego zostało zrobione. Dopasujmy wielkość okna do konkretnego wnętrza.

Forma okienna na zewnątrz

Wybór okien to także decyzja związana z estetyką całego budynku wraz z najbliższym otoczeniem. W zależności od tego, jaką linię stylistyczną wybierzemy, współtworzymy w ten sposób formę całego domu. Okna w fundamentalny sposób łączą budynek na przykład z ogrodem. Ważne, żeby kreowały spójną całość.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments