TOP

Okna w nowoczesnej architekturze

Trendy w architekturze bardzo mocno akcentują rolę okien. Puste działki zapełniają się nowoczesnymi budynkami o prostej, zwartej bryle z płaskimi dachami. Elewacje designerskich domów urozmaicają efektowne, duże przeszklenia. Jaka jest rola okien we współczesnej architekturze? Jakie rozwiązania są teraz na czasie? Sprawdź!

Okno na świat

Cechą charakterystyczną projektów architektonicznych opartych o najświeższe trendy są wielkoformatowe przeszklenia. Okna panoramiczne nie tylko dodają atrakcyjności budynkowi od zewnątrz, ale również w dużym stopniu wpływają na komfort codziennego życia gospodarzy. Duże okna wpuszczają do wnętrz maksimum światła (co pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w budynku), optycznie powiększają przestrzeń oraz zacierają granicę między ogrodem a wnętrzem domu.

Bezpieczeństwo

Wysokiej jakości okna minimalizują ryzyko włamania. Jak producenci okien przeciwdziałają ewentualnym rabunkom? Nowoczesna stolarka okienna uzbrojona jest w szereg innowacji, dzięki którym okna są dla włamywacza barierą nie do przejścia – antywłamaniowe szyby zespolone, zaawansowane systemy ryglowania czy klamki z zamkami to tylko część z nich.

Ekologia i oszczędność

Nowoczesne okna są dopracowane nie tylko pod kątem wizualnym, ale również technicznym. Coraz większa rzesza osób decyduje się na zakup okien energooszczędnych o niskim współczynniku przenikalności cieplnej. Tego typu stolarka okienna minimalizuje straty energii, co pozwala na obniżenie comiesięcznych rachunków za ogrzewanie. Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się w Polsce również zainteresowanie oknami pasywnymi – przeszkleniami o ekstremalnie niskim współczynniku Uw.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments