TOP

Okna aluminiowe – warto?

Okna z tworzyw sztucznych i drewna mają poważnego konkurenta! Coraz więcej osób stojących przed wyborem okien do domu czy mieszkania decyduje się na ramy wykonane z aluminium. Jakie zalety posiadają tego typu profile? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Aluminium wkracza do domów

Jeszcze do niedawna okna aluminiowe montowane były przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, jednak dzisiaj ich walory coraz częściej doceniają osoby wymieniające okna w mieszkaniach czy prywatni inwestorzy wznoszący nowoczesne domy. Do największych walorów aluminiowych profili zaliczyć możemy wytrzymałość, lekkość, elegancki wygląd. Wysokiej jakości ramy aluminiowe nie odkształcają się pod wpływem czynników zewnętrznych (na przykład wysokich temperatur) oraz nie rdzewieją na skutek kontaktu z wodą. Nowoczesne modele wyróżniają się bardzo dobrą termoizolacyjnością, co znacznie zwiększa komfort codziennego życia i pozytywnie wpływa na wysokość comiesięcznych opłat za ogrzewanie. Co ważne, osoby posiadające w swoim domu tego typu okna, mogą zapomnieć o czasochłonnej impregnacji i zabezpieczaniu ram. Zabiegi pielęgnacyjne, jakim należy poddawać metalowe profile, ograniczają się do ich regularnego mycia.

Stylowe rozwiązania do modnych domów

Okna z aluminiowymi ramami doskonale współgrają z najświeższymi trendami w budownictwie. W ofercie czołowych producentów okien znajdziemy szeroki wybór metalowych, wąskich ram, które pozwalają na efektowne przeszklenie budynków. Nieco surowa struktura metalu idealnie współgra z nowoczesnymi, minimalistycznymi projektami. Aluminium jest materiałem podatnym na formowanie, co pozwala na produkcję okien w nietypowych kształtach.

Categories Okna
About the Author

Ania.K.

No comments